„Sala na próbę”

 

 

Jeśli jesteś artystką/artystą, twórczynią/twórcą, animatorką/animatorem, aktywistką/aktywistą lub po prostu działasz i nie masz gdzie zrealizować lub przygotować swojego projektu – zajrzyj do Dużego Pokoju.
Udostępniamy nasz największy pokój na próby do spektakli, castingi, wydarzenia (pokazy, spektakle, performance, wystawy…) organizację spotkań, szkoleń, warsztaty, debaty i pracę nad projektem artystycznym/kulturalnym/społecznym.

 

Co zrobić, by pracować u nas?

1. Przeczytaj nasz regulamin, który znajduje się poniżej.

2. Sprawdź wolne terminy w naszym kalendarzu.

3. Jeśli odpowiadają Ci nasze warunki, uzupełnij formularz dostępny pod tym adresem: http://goo.gl/forms/UWzbtYtU2W

4. Po otrzymaniu zgłoszenia, odpowiemy w możliwie krótkim czasie.

Zasady Dużego Pokoju:

 1. Z sali można korzystać w godzinach 10-22, 7 dni w tygodniu (można u nas pracować w niedziele zwykłe, nie pracujemy w pozostałe święta wolne od pracy oraz w niektóre długie weekendy).
 2. Rezerwacje można zgłaszać najpóźniej dwa dni przed planowanym terminem spotkania/próby itd.
 3. Wszyscy korzystający proszeni są o wpisywanie się na listę znajdującą się w sali – jest to obowiązkowe (wpis jednej osoby z grupy jako osoby odpowiedzialnej).
 4. Prosimy o punktualne przychodzenie i wychodzenie. Nie później i nie wcześniej! Bardzo często jedna grupa otwiera drzwi następnej.
 5. W trakcie trwania Waszego spotkania/próby nie można opuszczać sali. Chyba że zostawiacie ją pod opieką kogoś z Was. Nie możemy pilnować Waszych rzeczy, a w weekendy przychodzić kilkakrotnie, żeby ją otwierać i zamykać.
 6. Prosimy o zostawienie porządku w sali, zebranie swoich śmieci i niepalenie wewnątrz lokalu, a także bezpośrednio przed nim – tak, żeby dym nie wlatywał do okien sąsiadów. To proste – zostaw salę w takim stanie, w jakim ją zastałeś.
 7. Prosimy o wrzucanie datków do puszki – skarbonki (leży obok listy). Między innymi dzięki nim możemy udostępniać tę przestrzeń.
 8. W przypadku wystąpienia szkód – zniszczeń, zabrudzeń itp. jesteście zobowiązani do ich zgłoszenia i usunięcia.
 9. Rezerwujemy maksymalnie trzy terminy spotkań jednocześnie (wyjątkiem są spotkania cykliczne – oferta stała, projekty realizowane w partnerstwie). Dzięki temu więcej osób może u nas pracować.
 10. Prosimy o szanowanie sprzętu znajdującego się w sali (stoły, krzesła, oświetlenie, sprzęt muzyczny…). Na sali do Waszej dyspozycji znajduje się rzutnik, ekran, sprzęt nagłośnieniowy: wieża stereo, mikrofon, głośnik, 40 krzeseł, 2 stoły (150cm x 75cm), małe stoliki. Jeżeli potrzebujecie czegoś ekstra to napiszcie wcześniej. Jeżeli potrzebujecie pozbyć się tych przedmiotów z sali, to też dajcie wcześniej znać. Przesuwając meble, prosimy o ich podnoszenie. Nasza podłoga to drewniany parkiet – efekt zbiórki, w którą zaangażowało się ponad 300 osób.
 11. Jeśli w sali wisi wystawa (a zazwyczaj wisi), prosimy o jej szanowanie i nieprzekładanie eksponatów/prac.
 12. Jeśli rezygnujecie z rezerwacji lub nie możecie przyjechać, spóźnicie się, prosimy o pilną informację. Jeśli nas nie uprzedzicie, dostaniecie żółtą kartkę.
 13. Zanim wyjdziecie z Pracowni  – w weekendy i w tygodniu po godz. 17:00, poczekajcie na kolejną rezerwację / grupę (kolejność rezerwacji można sprawdzić zdalnie na naszej stronie, w zakładce Kalendarz) lub sprawdźcie czy w biurach dookoła ktoś jest. Jeśli nie, poczekajcie na zamknięcie sali przez jedną z naszych pracownic. Na drzwiach, w razie problemów, znajdziecie do niej numer telefonu.
 14. Rezerwując godziny swojego spotkania pamiętajcie o dodaniu czasu na przygotowanie sali i sprzątanie/wychodzenie z niej. Rezerwacja to przedział godzinowy od wejścia do Pracowni do wyjścia z niej np. jeśli spotkanie czy warsztat trwa od 12 do 14 pomyślcie ile czasu potrzeba na całość wydarzenia i zajmijcie salę np. od 11 do 14.30.
 15. Niestosowanie się do powyższego regulaminu skutkuje odmową zorganizowania kolejnych spotkań.

Uwaga – ze względu na świetną akustykę sali, próby muzyczne rezerwujemy po godzinie 17:00. Po tej godzinie zazwyczaj wychodzimy z biur.

Nowy lokal jest wynikiem naszych wielomiesięcznych poszukiwań i starań. Wyremontowaliśmy go m.in. z datków od naszych gości, podłoga jest wspólna – kupiliśmy ją i położyliśmy dzięki zbiórce na portalu crowdfundingowym, zebraliśmy w sumie 13.000 zł. Materiały budowlane i część farb dostaliśmy od sponsorów. Większą część lokalu pomalowaliśmy sami. Teraz będzie nam służył przez min. kilka najbliższych lat. Bardzo prosimy, dbajcie o niego tak, jakby był również Wasz.

Pracownia jest jednocześnie miejscem naszej codziennej pracy, naszym biurem oraz miejscem naszych działań i projektów. Siedzibę mają tu organizacje: Stowarzyszenie Rozwój w Biały Dzień, Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna, Stowarzyszenie 61, Inicjatywa Wolna Białoruś, a także redakcja magazynu W Punkt i Fundacja Picture Doc. Jesteśmy tu codziennie od 9:30 do 17:00, a czasem do bardzo późna.
Pamiętajcie o tym, że sala może funkcjonować tylko dzięki Waszej współpracy. W pokojach obok pracują inne osoby/zespoły, nie mamy recepcji. Prosimy o niezostawianie swoich rzeczy na przechowanie ponieważ nie możemy wziąć za nie odpowiedzialności – z sali korzysta średnio kilka grup dziennie.

Rezerwacje i informacje pod adresem: duzypokoj@duzypokoj.org

W sytuacji awaryjnej, zamykanie, otwieranie: Wiola Marciniak 694 715 616

 Pozdrawiamy!

Zespół Dużego Pokoju

 

WYSTAWY


Zasady realizacji wystaw:

1. Wystawę można powiesić na maksymalnie 3 tygodnie.

2. Ponieważ w ciągu całego tygodnia, od rana do wieczora coś się w Pracowni dzieje wystawy można oglądać: podczas wernisażu, podczas wydarzeń otwartych,  w środy do godz. 17, podczas ew. finisażu oraz podczas ‚okienek’ czyli wolnych terminów od pon do pt,  od 10 do 17, które można sprawdzić na bieżąco w kalendarzu. Na oprowadzania, spotkania z gośćmi swoich wystaw rezerwujemy terminy w naszym grafiku.

3. Nie zapewniamy:

– oprawy prac, ram, itp, a jedynie podstawowe narzędzia – linki, sznurki, taśmy…

– poczęstunków, a jedynie udostępniamy kuchnię, naczynia (m.in. 40 kieliszków), stoły, itp. i kontakty do sprawdzonych firm kateringowych

4. Organizowanie wystaw jest nieodpłatne.

5. Zapewniamy wsparcie promocyjne.

Dysponujemy systemem wystawienniczym (szyny aluminiowe, linki stalowe i nylonowe, przesuwane haczyki), oświetleniem, nagłośnieniem.

 

Oto plan Dużego Pokoju – sala wystaw: