Aktualności

17309132_377264762672351_6834147635206279633_n

 

ArtBox to nowy pawilon galeryjny i eksperymentalna przestrzeń działań lokalnych i artystycznych przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie.

Nowe działanie Pracowni Duży Pokój to projekt-córka usytuowany na warszawskiej Woli, przy Rondzie Daszyńskiego.

Mimo, że ArtBox liczy zaledwie 9 m2 jest otwarty dla wszystkich warszawiaków. Do końca roku odbywać się w nim będą cykliczne wystawy i instalacje site specific, przygotowane przez artystów wyłonionych w konkursie oraz wydarzenia kulturalne dedykowane społeczności lokalnej.

Wśród zaplanowanych działań znajdą się m.in. wyjątkowe, kameralne koncerty z dziesięcioosobową widownią, pokazy filmowe, warsztaty animacyjne, gry miejskie, słuchowiska połączone z wizualizacjami i mappingiem, możliwość skorzystania z usług wolskich rzemieślników (fryzjera, fotografa, szewca, zegarmistrza, itp.) oraz spektakl. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie wolny.

W bezpośrednim sąsiedztwie ArtBoxu działać będzie drugi pawilon – Przestrzeń Otwarta – połączenie kawiarni i nowatorskiego lunch baru. W ramach „otwartej kuchni” autorskie menu przygotowywać będą zmieniający się co kilka tygodni restauracje i kucharze.

Projekt jest wynikiem współpracy Stowarzyszenia Rozwój w Biały Dzień (na co dzień prowadzącego Pracownię Duży Pokój), kolektywu Studio Paper Heroes, twórców Hocków Klocków i Nocnego Marketu, prowadzących Przestrzeń Otwartą oraz inicjatora przedsięwzięcia – firmy Skanska Property Poland, realizującej inwestycję biurową Generation Park przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie.

Zespół projektu:
Joanna Kozera, Zofia Orłowska (Pracownia Duży Pokój)
Karolina Pawłowska, Magdalena Major (Studio Paper Heroes).
kontakt do nas: artbox@duzypokoj.org