„Sala na próbę”

 

 

Jeśli jesteś artystką/artystą, twórczynią/twórcą, animatorką/animatorem, aktywistką/aktywistą lub po prostu działasz i nie masz gdzie zrealizować lub przygotować swojego projektu – zajrzyj do Dużego Pokoju.
Udostępniamy nasz największy pokój na próby do spektakli, castingi, wydarzenia (pokazy, spektakle, performance, wystawy…) organizację spotkań, szkoleń, warsztaty, debaty i pracę nad projektem artystycznym/kulturalnym/społecznym.

 

Co zrobić, by pracować u nas?

1. Przeczytaj nasz regulamin, który znajduje się poniżej.

2. Sprawdź wolne terminy w naszym kalendarzu.

/Uwaga, od 8.01.2018 organizacja terminów weekendowych jest odpłatna w kwocie 15 zł/h/

3. Jeśli odpowiadają Ci nasze warunki, uzupełnij formularz rezerwacji.

4. Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia, odpowiemy w możliwie krótkim czasie.

 

Kiedy nie pracujemy:

10-19 sierpnia 2018 (przerwa wakacyjna)

 

 

Zasady Dużego Pokoju:

 1. Z sali można korzystać w godzinach 10-22, 7 dni w tygodniu (można u nas pracować w niedziele zwykłe, nie pracujemy w święta wolne od pracy oraz w większość długich weekendów, patrz wyżej). Do sali wchodzi się od strony ul. Kubusia Puchatka. Prosimy o korzystanie z domofonu. Terminy weekendowe są odpłatne w kwocie 15 zł/h.
  *
 2. Rezerwacje można zgłaszać poprzez powyższy formularz najpóźniej dwa dni przed planowanym terminem przybycia do Pracowni, wypełniając wszystkie wymagane pola. Wybierając godziny rezerwacji prosimy uwzględniać tylko pełną godzinę lub połowę godziny czyli np. 10:00 – 11:30, a nie 9:50 – 11.45.
  *
 3. Wszyscy korzystający proszeni są o wpisywanie się na listę znajdującą się w sali – jest to obowiązkowe (wpis jednej osoby z grupy jako osoby odpowiedzialnej). Podpis oznacza zgodę na zapisy tego regulaminu i zobowiązuje Was do dbania o salę i ew. pokrycia kosztów zniszczeń itp.
  *
 4. Prosimy o punktualne przychodzenie i wychodzenie. Nie później i nie wcześniej! Bardzo często jedna grupa otwiera drzwi następnej, stąd Wasza punktualność ma wpływ na harmonogram całego dnia.
  *
 5. W trakcie trwania Waszego spotkania nie można opuszczać sali. Chyba, że zostawiacie ją pod opieką kogoś z Was. Nie możemy pilnować Waszych rzeczy, a w weekendy przychodzić kilkakrotnie, żeby ją otwierać i zamykać. Prosimy o niezostawianie nam swoich rzeczy na przechowanie. Nie ma na to miejsca.
  *
 6. Prosimy o zostawienie porządku w sali, zebranie swoich śmieci i niepalenie wewnątrz lokalu, a także bezpośrednio przed nim – tak, żeby dym nie wlatywał do okien sąsiadów. To proste – zostaw salę w takim stanie, w jakim ją zastałaś/eś i pamiętaj, że dookoła są prywatne mieszkania.
  *
 7. Prosimy o wrzucanie datków do świnki – skarbonki (leży obok listy). Między innymi dzięki nim możemy udostępniać tę przestrzeń.
  *
 8. W przypadku wystąpienia szkód – zniszczeń, zabrudzeń itp. jesteście zobowiązani do ich usunięcia, ew. zgłoszenia.
  *
 9. Rezerwujemy maksymalnie trzy terminy spotkań jednocześnie (wyjątkiem są spotkania cykliczne – oferta stała, projekty realizowane w partnerstwie). Dzięki temu więcej osób może u nas pracować.
  *
 10. Prosimy o szanowanie sprzętu znajdującego się w sali (stoły, krzesła, oświetlenie, sprzęt muzyczny itd.). Na sali do Waszej dyspozycji znajdują się: rzutnik, ekran, sprzęt nagłośnieniowy: mikrofony, głośniki, głośniki do komputera, kable, 60 krzeseł, 2 stoły (150cm x 75cm), małe stoliki. Przesuwając meble, prosimy o ich podnoszenie. Nasza podłoga to drewniany parkiet – efekt zbiórki, w którą zaangażowało się ponad 300 osób.
  Jeśli coś się popsuje powiadomcie nas o tym. Nie lubimy znajdować popsutych rzeczy po Waszych spotkaniach.
  *
 11. Jeśli w sali znajduje się wystawa/instalacja (a zazwyczaj tak jest), prosimy o jej szanowanie i nieprzekładanie eksponatów/prac. Nie kładzenia nic na nie i nie wynoszenia ich z sali!
  *
 12. Jeśli rezygnujecie z rezerwacji lub nie możecie przyjechać, spóźnicie się, prosimy o pilną informację. Jeśli nas nie uprzedzicie, dostaniecie żółtą kartkę.
  *
 13. Zanim wyjdziecie z Pracowni  – w weekendy i w tygodniu po godz. 17:00, poczekajcie na kolejną rezerwację / grupę (kolejność rezerwacji można sprawdzić zdalnie na naszej stronie, w zakładce Kalendarz) lub sprawdźcie czy w biurach dookoła ktoś jest. Jeśli nie, poczekajcie na zamknięcie sali przez kogoś z naszych pracowników. Na drzwiach wejściowych do sali i do Pracowni oraz pod regulaminem, w razie problemów, znajdziecie numer telefonu do Wioli, która jest gospodynią miejsca pod naszą nieobecność.
  *
 14. Rezerwując godziny swojego spotkania pamiętajcie o dodaniu czasu na przygotowanie sali i sprzątanie/wychodzenie z niej. Rezerwacja to przedział godzinowy od wejścia do Pracowni do wyjścia z niej, czyli np. jeśli spotkanie, próba czy warsztat trwa od 12 do 14 pomyślcie ile czasu potrzeba na całość wydarzenia i zajmijcie salę np. od 11.30 do 14.30. Unikniecie pośpiechu i skrócenia czasu potrzebnego na samo wydarzenie.
  *
 15. Niestosowanie się do powyższego regulaminu skutkuje odmową zorganizowania kolejnych spotkań. Stosujemy tę zasadę bardzo konsekwentnie.

 

Uwaga – ze względu na świetną akustykę sali, próby muzyczne rezerwujemy po godzinie 17:00. Po tej godzinie zazwyczaj wychodzimy z biur.

Nowy lokal jest wynikiem naszych wielomiesięcznych poszukiwań i starań. Wyremontowaliśmy go m.in. z datków od naszych gości, podłoga jest wspólna – kupiliśmy ją i położyliśmy dzięki zbiórce na portalu crowdfundingowym, zebraliśmy w sumie 13.000 zł. Materiały budowlane i część farb dostaliśmy od sponsorów. Większą część lokalu pomalowaliśmy sami. Teraz będzie nam służył przez min. kilka najbliższych lat. Bardzo prosimy, dbajcie o niego tak, jakby był również Wasz.

Pracownia jest jednocześnie miejscem naszej codziennej pracy, naszym biurem oraz miejscem naszych działań i projektów. Siedzibę mają tu organizacje: Stowarzyszenie Rozwój w Biały Dzień, Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna, Stowarzyszenie 61, Inicjatywa Wolna Białoruś, a także Fundacja Picture Doc i Fundacja Na Miejscu. Jesteśmy tu codziennie od ok. 9:30 do 17:00, a czasem do bardzo późna. Pamiętajcie o tym, że sala może funkcjonować tylko dzięki Waszej współpracy. W pokojach obok pracują inne osoby/zespoły, nie mamy recepcji.

Rezerwacje, pytania i dalsze informacje pod adresem: duzypokoj@duzypokoj.org

Nasz numer telefonu: 22 621 10 30 

W sytuacji awaryjnej, zamykanie, otwieranie: Wiola Marciniak 694 715 616

Pozdrawiamy!
Zespół Dużego Pokoju

 

WYSTAWY

Wystawy realizujemy na podstawie corocznych konkursów projektów, które ogłaszamy pod koniec listopada.

 

Zasady realizacji wystaw:

1. Wystawę można powiesić na maksymalnie 3 tygodnie.

2. Ponieważ w ciągu całego tygodnia, od rana do wieczora coś się w Pracowni dzieje, wystawy można oglądać: podczas wernisażu, podczas wydarzeń otwartych, podczas ew. finisażu oraz podczas ‚okienek’ czyli wolnych terminów, które można sprawdzić na bieżąco w kalendarzu. Na oprowadzania, spotkania z gośćmi Waszych wystaw rezerwujemy osobne terminy w naszym grafiku.

3. Nie zapewniamy:

– oprawy prac, ram, a jedynie narzędzia oraz linki, sznurki, taśmy, itp.

– poczęstunków, a jedynie udostępniamy kuchnię, naczynia (ok. 40 kieliszków), stoły oraz kontakty do sprawdzonych firm kateringowych

4. Organizowanie wystaw jest nieodpłatne.

5. Zapewniamy wsparcie promocyjne.

Dysponujemy systemem wystawienniczym (szyny aluminiowe, linki stalowe i nylonowe, przesuwane haczyki), oświetleniem, nagłośnieniem, rzutnikiem i ekranem.

 

Plan Dużego Pokoju – sala na próbę i sala wystaw: