Close
Type at least 1 character to search

O NAS

Pracownia Duży Pokój

Prawie każdy (przynajmniej każdy, kto mieszkał w bloku) pamięta słowa „duży pokój” jeszcze z dzieciństwa, kiedy to duży pokój wydawał się naprawdę duuużyy. Duży pokój to było coś ekstra! Tam stał telewizor, tam się świętowało! Miejsce niezwykłe, do którego warto zajrzeć choćby przez szparę pod drzwiami” – tłumaczy pomysłodawca nazwy Łukasz Kaniewski, dzisiaj redaktor Przekroju.

Od 10 lat tworzymy miejsce debaty, ćwiczeń, próbowania się ze światem artystów i działaczy społecznych. Próbujemy zmniejszać obszary alienacji między nami –  różnych obywateli zapraszamy do jednego pokoju i we wspólnej debacie, wystawie, spektaklu szukamy możliwości szukania tego, co nas łączy, mimo różnic. 

Dokumentujemy rzeczywistość fotograficznie i filmowo, opisujemy ją w oparciu o rzetelne dane, podejmujemy działania oparte na wiedzy i przełamywaniu barier. Zapraszamy różnych ludzi i podejmujemy różne tematy – z przeszkodami, ale wytrwale staramy się przy tym być przystępnym, profesjonalnym i niezależnym od instytucji rynkowych i politycznych źródłem informacji o rzeczywistości i narzędziem jej zmiany. 

Do działań pcha nas przekonanie, że w demokratycznym społeczeństwa każda jednostka jest odpowiedzialna i każda może być sprawcza. Chcemy żyć w państwie, które tworzą obywatele: wyposażeni w wiedzę, mający potencjał działania i odporni na manipulację.

  • dzielimy się uczestnictwem w najważniejszych wydarzeniach społecznych za pomocą kamery i aparatu, żeby uświadamiać zagrożenia niewidoczne na co dzień
  • definiujemy to, co jest aktualnie kluczowe dla debaty publicznej, wprowadzamy do niej ukryte tematy
  • na bazie badań etnograficznych przepracowujemy nieoczywiste na pierwszy rzut oka zjawiska społeczne, co pomaga w usuwaniu barier i wzajemnym zrozumieniu.

Zapraszamy!

Stowarzyszenie PRACOWNIA ETNOGRAFICZNA im. Witolda Dynowskiego
Fundacja PICTURE DOC
Stowarzyszenie 61 / MamPrawoWiedziec.pl
Stowarzyszenie INICJATYWA WOLNA BIAŁORUŚ